Airsoft spēle

Airsofts ir spēle kura mums ļauj justies kā karā, tā ļauj mums cīnīties par izdzīvošanu bez patiesiem draudiem dzīvībai. Šī brīvā laika pavadīšanas iespēja ir kļuvusi diezgan populāra un tikai pieņemas spēkā. Līdzīgi kā peintbols, mēs varam pavadīt visu dienu ar saviem draugiem cīnoties pret citiem, gan draugiem gan svešiniekiem.

Atšķirībā no peintbola, airsoftā liels uzsvars tiek likts uz visu spēles aspektu pielīdzināšanu reālajai dzīve vai karam. Peintbolā ir ļoti izteikti pamanāms ka ieroči ir citādi, ka tie šauj krāsu, bet airsoftā ieroči ir reālo ieroču replikas. Šie ieroči izmanto dažādas tehnoloģijas, lai šautu, bet no attāluma tie ir teju neatšķirami no reālajiem ieročiem ko izmanto karavīri.

Airsofta pamatā ir godīga spēle, jo šauts tiek ar mazām, plastmasas bumbiņām kuras tiek šautas no minētajiem ieročiem, bet trāpījums nekādi netiek reģistrēts, tāpēc upurim ir pašam jāatzīstas par to, ka ir sašauts. Ir noteikumi kas regulē organizētās spēles, bet pamatā, katram ir pašam jāatzīstas par to kas ir noticis. Atkarībā no spēles noteikumiem, jums ir jādodas uz sākuma punktu vai tiekat izslēgti no spēles, vai kā citādi. Lai arī var šķist ka noklusēt trāpījumu nav nekas briesmīgs, spēles pamatā ir godīgums un viņš negodīgs spēlētājs var sabojāt spēli visiem pārējiem. Šīs spēles pamatā ir militārās simulācijas, tāpēc, parasti, dalībnieki arī cenšas ievērot noteikumus un atzīstas par trāpījumiem, nepārkāpj citus noteikumus.

Airsoftu var spēlēt gan speciāli sagatavotos laukumos gan arī māju pagalmos. Protams, pagalmā spēlējot ir jāpārliecinās ka nav logu ko var izšaut un negadās kāds garāmgājējs kurš var nonākt briesmās. Lai arī šie ir tikai spēļu ieroči, tie ir daudz jaudīgāki par bumbiņu pistolēm ko pārdod veikalos. Ar šiem ieročiem ir iespējams nodarīt lielus bojājumus kādam garāmgājējam kurš nejauši trāpās šāviņa ceļā. Šī iemesla dēļ, ieteicams būtu šai nodarbei nodoties vai nu laukumos kur tas ir paredzēts vai nomaļākās vietās kur riski ir mazāki. Arī pašiem dalībniekiem pastāv riski, tāpēc ir jāizmanto sejas masa un citi aizsardzības līdzekļi. Zaudēt aci ar šādu šāviņu ir ļoti vienkārši.